SGL41-20-E3/1 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    SGL41-20-E3/1
  • Производитель
    Vishay Intertechnology
  • Описание
    Vishay Intertechnology SGL41-20-E3/1 Capacitance @ Vr, F: - Configuration: Single Current - Average Rectified (io): 1A Current - Reverse Leakage @ Vr: 500?µA @ 20V Diode Type: Schottky Forward Continuous Current: 1 A Forward Voltage Drop: 0.5 V ID_COMPONENTS: 1943647 Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Max Surge Current: 30 A Maximum Reverse Leakage Current: 500 uA Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Package / Case: DO-213AB, Melf Peak Reverse Voltage: 20 V Product: Schottky Diodes Reverse Recovery Time (trr): - Series: - Speed: Fast Recovery = 200mA (Io) Voltage - Dc Reverse (vr) (max): 20V Voltage - Forward (vf) (max) @ If: 500mV @ 1A Other Names: SGL41-20-E3/1, SGL41-20-E3/1GI, SGL41-20-E3/1TR